prisvinner-ikon Vintage vector created by macrovector - www.freepik.com

Interaktiv forskningsformidling

prosjektstyring-ikon

Prosjektstyring

Vår samlede kompetanse gjør det mulig å gjennomføre komplekse prosjekter fra historisk grunnarbeid til visualisering og formidling.

formidling-ikon

Formidling

Vi produserer bl.a. digitale modeller i 3D, illustrasjoner, animasjoner, sanseopplevelser, utstillinger, nettsider og spill for mobile plattformer.

infrastruktur-ikon

Infrastruktur

Vi utvikler infrastruktur for institusjoner og aktører som driver med forskning og undervisning.

Kontakt oss på post@tidvis.no eller +47 934 23 207

Arbeider

Tidvis er et ideelt selskap som utforsker og utvikler nye måter å formidle og tilgjengeliggjøre forskning på, med et spesielt fokus på historie. Vi mener historie er viktig, fordi det danner utgangspunktet for vår forståelse av nåtiden og hva vi forventer av fremtiden.

Vår målsetning er å benytte både velkjente og nye virkemidler og teknologier. Eksempler på slike er databaser, spill, 3D-modeller, augmented og virtual reality, animasjoner, interaktive sanseopplevelser og god, fleksibel design på alle flater.

Vi ønsker å nå bredt ut til flest mulig med elegante løsninger. Slik gjør vi det lettere for mennesker i dag å få erfaring med fortiden, og legger til rette for at flere får et bredere kunnskapsgrunnlag for å reflektere over nåtiden og fremtiden.

Ragnhild Hutchison

Daglig leder og historiker

ragnhild@tidvis.no

Amund Pedersen

Historiker

amund@tidvis.no

Thomas Sørlie Hansen

Designer

thomas@tidvis.no

Tora Olsvold

3D-grafiker

tora@tidvis.no

Carl William Holm

Spilldesigner

carl@tidvis.no

Philip Schøyen

3D-grafiker

philip@tidvis.no

Ken Mikkelsen

Koordinator for Miniutstilling

ken@tidvis.no

Maria Eliassen

Illustratør

maria@tidvis.no